Można traktować jogę jako sposób na utrzymanie ciała w zdrowiu, ale zdrowie nie jest celem jogi. Jest bardziej jej skutkiem ubocznym. Prawdziwym celem jogi jest to, by być dobrym dla siebie i dla świata – mówi Rosela Ciko, certyfikowana nauczycielka jogi. Rosela traktuje jogę nie tylko jako formy pracy z ciałem, ale też z oddechem i umysłem. Na zajęciach pokazuje również radość i kreatywność praktyki, zwracając uwagę na to, że joga to znakomity sposób, by wzmacniać swoje ciało, cieszyć się zdrowiem oraz uzyskać życie w harmonii ze sobą.

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, co jest prawdziwym celem jogi? Aby poznać odpowiedź na to pytanie, trzeba na praktykę jogi spojrzeć szerzej, dogłębniej i odejść od powierzchowności i uogólnień. Czy praktyka jogi może pomagać nam nie tylko we wzmacnianiu ciała, ale też w tym, byśmy stawali się lepsi dla siebie i dla świata? Czy joga może nam pomóc lepiej poczuć ciało w przestrzeni (i lepiej wiedzieć, gdzie mamy np. łydki, łopatki, lędźwie)? Czy joga może nieść ze sobą radość, kreatywność i wpływać na nasze myśli i emocje?

Z najnowszego podcastu „Stawiam Na Naturę” dowiesz się, jak joga może pomóc w uzdrawianiu ciała, regulowaniu oddechu oraz wyciszeniu umysłu. Moja rozmówczynią jest Rosela Ciko, ekonomistka i certyfikowana nauczycielka jogi, Albanką, którą od 23 lat mieszka w Polsce. Wraz z moją podcastową gościnią, poruszałyśmy sporo kwestii, które mogą zainteresować nie tylko osoby, które dobrze znają jogę, praktykują ją i zdają sobie sprawę z jej pozytywnego wpływu na wiele sfer naszego życia. Wysłuchanie podcastu pozwoli osobom początkującym upewnić się, że celem jogi (tak jak i celem samego życia) jest droga - i w tym właśnie tkwi największe piękno jogi.

Premiera podcastu odbyła się w marcu 2023 roku. Zapraszam do słuchania!

Podcast „Stawiam na naturę" 
Podcast powstał w 2022 roku przy współpracy Klubu Natura. Inspiracją była potrzeba stworzenia miejsca, w którym słuchacze będą mogli odnaleźć to, co tak trudno spotkać we współczesnych przekazach: autentyczność, bezkompromisowość opinii i dużą dawkę praktycznej wiedzy o tym, jak żyć świadomie i jak tworzyć rzeczywistość, w której liczy się nie tylko pojęcie mieć, ale przede wszystkim być. W podcaście znaleźć można wskazówki na temat tego jak dokonywać świadomych wyborów konsumenckich, mając na uwadze troskę o naszą planetę i jej zasoby, a także nasz dobrostan. Podcast to wywiady z inspirującymi ludźmi świata ekologii, psychologii, dietetyki, zrównoważonego rozwoju itd.Jeśli kochasz naturę, odnajdujesz w niej inspiracje i ukojenie - ten podcast jest dla Ciebie!
Autorką ilustracji do podcastów „Stawiam na naturę" jest Aleksandra Brich.

share-icon Podziel się artykułem ze znajomymi
Anna Strumińska
Anna Strumińska

Pasjonatka najnowszych technologii, e-commerce, marketingu cyfrowego, zwolenniczka inkluzji w miejscu pracy. Specjalizuje się w budowaniu i pielęgnowaniu długoterminowych partnerstw biznesowych. Bliskie jej myśleniu są słowa: „Różnorodność otwiera ludzką wyobraźnię na to, co możliwe” (Raphael Bostic)...

Komentarze
chevron-down