Osoby z wysoką wrażliwością silniej odczuwają stresy, są wrażliwe na ból i nieustannie wszystko analizują. Czy to ich słabość, czy moc – tłumaczy Magda Danilos, filozof i dyplomowany coach rozwoju osobistego.
Czy brzmi to znajomo? Czy koleżanka lub kolega z pracy jawi Ci się jako ktoś, kto często „wyolbrzymia” problemy, „przesadza”, a do tego narzeka na hałas i często, nie wiedzieć dlaczego- zamyka się w sobie? A może Ty zaliczasz się do osób wysoce wrażliwych i borykasz się ze swoją „innością” w pracy i związkach? Czy wysoka wrażliwość to słabość czy jednak moc? Drugi odcinek podcastu „Stawiam na naturę” odpowiada na te i wiele innych pytań, dotykających psychologii i szeroko pojętego self-care.
Z rozmowy z Magdą Danilos dowiesz się m.in:
- jak radzić sobie z przebodźcowaniem i stresem
- co to znaczy być dobrym dla siebie
- jak przekuć swoją wrażliwość na supermoc (sprawdzone techniki - nie tylko dla osób wrażliwych)
- jakie znaczenie miała wysoka wrażliwość u prehistorycznych ludzi mieszkających w jaskiniach
Premiera podcastu odbyła się w maju 2022 roku. Zapraszam do słuchania!
Podcast „Stawiam na naturę"
Podcast powstał w 2022 roku przy współpracy Klubu Natura. Inspiracją była potrzeba stworzenia miejsca, w którym słuchacze będą mogli odnaleźć to, co tak trudno spotkać we współczesnych przekazach: autentyczność, bezkompromisowość opinii i dużą dawkę praktycznej wiedzy o tym, jak żyć świadomie i jak tworzyć rzeczywistość, w której liczy się nie tylko pojęcie mieć, ale przede wszystkim być. W podcaście znaleźć można wskazówki na temat tego jak dokonywać świadomych wyborów konsumenckich, mając na uwadze troskę o naszą planetę i jej zasoby, a także nasz dobrostan. Podcast to wywiady z inspirującymi ludźmi świata ekologii, psychologii, dietetyki, zrównoważonego rozwoju itd.Jeśli kochasz naturę, odnajdujesz w niej inspiracje i ukojenie - ten podcast jest dla Ciebie!
Autorką ilustracji do podcastów „Stawiam na naturę" jest Aleksandra Brich.