fot. Humberto Arellano/unsplash

Chcesz zrobić sobie przerwę od salonowego manicure? Masz już odrosty paznokci, ale nie masz czasu odwiedzać kosmetyczki? Zobacz zatem, jak zdjąć żel z paznokci w domu. Pokażemy metodę z użyciem frezarki oraz bez niej. Sprawdź, zanim zaczniesz zdejmować paznokcie żelowe – i zrób to w bezpieczny sposób!

Jak zdjąć żel z paznokci w domu?

Przede wszystkim: ostrożnie. Zwłaszcza jeśli nie masz jeszcze doświadczenia z usuwaniem paznokci żelowych. Upewnij się, że masz odpowiednie akcesoria do paznokci, wystarczająco dużo czasu (pół godziny do godziny) i… trochę cierpliwości. Lepiej bowiem robić to precyzyjnie i powoli, niż uszkodzić płytkę lub skórę wokół niej.

Jak zdjąć żel z paznokci? Zacznij od skompletowania pomocy!
Zanim zabierzesz się do oczyszczania paznokci z żelu, sprawdź, czy masz w domu to, co niezbędne do tej procedury. Potrzebne Ci będą odpowiednie narzędzia i akcesoria takie jak:

Należy też zaopatrzyć się w wybrane odżywki do paznokci, niezbędne po zabiegu zdjęcia paznokci żelowych.

Zdejmowanie żeli za pomocą frezarki: krok po kroku

  1. Jeżeli masz zakupioną frezarkę, proces zdejmowania żelu z paznokci powinien być szybszy. Oto jak to zrobić:
  2. Przytnij żelowe paznokcie za pomocą ostrych cążków.
  3. Usuń warstwę żelu frezarką, montując w niej właściwy frez, przeznaczony do żelowych paznokci. Na początek, gdy nie masz wprawy, ustaw ją na mniejsze obroty. Unikniesz w ten sposób ryzyka uszkodzenia płytki paznokciowej lub skaleczenia skóry obok. Zdejmij jak najwięcej żelu w taki sposób.
  4. Zmień frez na drobnoziarnisty i dokończ usuwanie.
  5. Gdy na paznokciach pozostanie już tylko cienka warstwa żelu, przejdź do acetonu lub zmywacza do paznokci na jego bazie. Najpierw zabezpiecz skórki oliwką. Potem namocz waciki w acetonowym płynie, połóż na każdym paznokciu, a następnie owiń wszystkie folią aluminiową. Pozostaw na czas maksymalnie kwadransa.
  6. Odchyl folię i wacik z jednego paznokcia i sprawdź, czy resztki żelu łatwo odchodzą. Użyj do tego drewnianego, wyprofilowanego patyczka.
  7. Kiedy jesteś w stanie bez większego kłopotu usunąć żelowe pozostałości, zdejmij folię z wacikami z pozostałych palców i usuń patyczkiem żel z płytek.
  8. Oczyszczoną płytkę paznokciową wypoleruj blokiem polerskim albo polerką do paznokci.


Ściąganie żeli bez frezarki – czy da się tak?

Nie posiadasz frezarki, a na wizytę w salonie kosmetycznym brakuje Ci czasu? Podpowiemy, jak ściągnąć żele bez frezarki. Będziesz do tego potrzebować pilnik o dużej ziarnistości (gruboziarnisty), taki jak jeden z zestawu Ewa Schmitt Pilnik Do Paznokci Średnio i Gruboziarnisty 2 szt. Po przycięciu żeli cążkami to właśnie nim zacznij usuwać żelową warstwę. To zwykle wolniejsze niż usunięcie frezarką. Jednak nie musisz obawiać się o skaleczenia frezem i uszkodzenie nim płytek. Zdejmuj w ten sposób żel z paznokci, aż do pozostawienia cienkiej warstwy. Pozostałe etapy są analogiczne jak w przypadku usuwania paznokci żelowych z frezarką.

Pamiętaj o odżywieniu płytki!

Usunięcie paznokci żelowych to nie wszystko. Często po takim manicure płytka jest osłabiona, łamliwa i ma nierówności. Dlatego warto zrobić kilka tygodni przerwy, zanim znów zdecydujesz się na paznokcie żelowe.

Aby pomóc płytkom szybciej wrócić do pierwotnego stanu, warto zaopatrzyć się w odpowiednie odżywki do paznokci. Przykładem takiego produktu jest Regenerum Serum Do Paznokci 8 ml. Kosmetyk wzmacnia, a także odbudowuje płytkę. Nadaje się do bardzo osłabionych bądź zniszczonych paznokci. Chroni je przed rozdwajaniem i łamaniem dzięki zawartości naturalnych protein i oleju z alg. W przypadku widocznych ubytków w płytkach można sięgnąć po Joko Vege Nails Therapy Odżywka Do Paznokci Wzmocnienie i Połysk 11 ml. Specyfik tworzy na paznokciach ochronną powłokę, zabezpieczającą przed złamaniami. Zapewnij zatem płytkom odżywczą kurację, zanim znów nałożysz na nie żel.

By usunąć żelowe paznokcie, nie trzeba koniecznie udawać się do salonu kosmetycznego. Mając odpowiednie akcesoria, da się ściągnąć żele w domu – nawet bez frezarki. Mamy nadzieję, że z naszym artykułem już wkrótce nabierzesz w tym wprawy. Powodzenia – i cierpliwości, to umiejętność jak każda inna!

share-icon Podziel się artykułem ze znajomymi
Jolanta  Woźniak
Jolanta Woźniak

Ukończyła studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Od lat związana jest z tematyką spółdzielczości mieszkaniowej i spraw z zakresu procedury cywilnej. Regularnie współpracuje z kancelariami notarialnymi. Pasjonatka nie tylko prawnych zagadnień, ale także naturalnych kosmetyków i naturalngo dbania o skórę...

Komentarze
chevron-down