fot. Bryony Elena/unsplash

Lubisz mieć pomalowane paznokcie, ale irytują Cię ciągłe odpryskiwanie lakieru i łamliwość płytki wystającej zaledwie na kilka milimetrów poza opuszkę? Manicure hybrydowy rozprawia się z tymi problemami, a do tego jest bardzo prosty do wykonania nawet przez osoby, które nie robiły go nigdy wcześniej. Dowiedz się, jak zrobić hybrydy w domowym zaciszu, które będą wyglądać niemal jak te z salonu. Gotowa? Zaczynamy!

Kiedy warto zdecydować się na hybrydę na paznokciach?

Hybryda stanowi kompromis pomiędzy tradycyjnymi lakierami a żelami do paznokci. Wykonana w ten sposób stylizacja jest optymalnie trwała i utrzymuje się nawet do 6 tygodni. Ze względów estetycznych zaleca się jednak zmianę co 2-4 tygodnie

Noszenie manicure hybrydowego ma wiele zalet, spośród których najczęściej wymienia się:

  • naturalny wygląd – taka stylizacja jest znacznie cieńsza niż żel i nie powoduje sztucznego pogrubienia paznokci,
  • wyjątkowa trwałość – prawidłowo wykonana hybryda nie będzie odpryskiwać jak zwykły lakier, 
  • utwardzenie płytki – dzięki hybrydzie staje się ona odporniejsza na łamanie,
  • łatwe wykonanie – nie potrzebujesz profesjonalnej wiedzy, by poradzić sobie ze zrobieniem paznokci hybrydowych krok po kroku.

Jak zrobić manicure hybrydowy? Zacznij od skompletowania wyposażenia
Wbrew pozorom, do wykonania hybrydy krok po kroku wcale nie potrzebujesz wielu rzeczy. Podstawowy zestaw do domowego użytku powinien składać się z:

  • lampy UV – posłuży do utrwalenia i utwardzenia stylizacji,
  • bazy hybrydowej – nakłada się ją na „gołą” płytkę w celu osiągnięcia odpowiedniego stopnia przyczepności kolorowego lakieru,
  •  lakieru hybrydowego – warstwa w wybranym przez Ciebie kolorze i ewentualnie z dodatkowymi zdobieniami,
  • topu hybrydowego – zapewnia stylizacji trwałość i odpowiednie wykończenie, np. połysk czy mat,
  • cleanera – służy do odtłuszczenia płytki przed nałożeniem stylizacji hybrydowej,
  • akcesoriów do paznokci – przydatne będą przede wszystkim pilniczek, blok polerski, waciki bezpyłowe i cążki do skórek,
  • acetonu – skorzystasz z niego, by ściągnąć starą stylizacją przed zrobieniem nowej.

To w zasadzie wszystko, czego wymaga zrobienie paznokci hybrydowych krok po kroku. W odróżnieniu od profesjonalnych salonów stylizacji paznokcie nie potrzebujesz żadnego sprzętu do sterylizacji narzędzi kosmetycznych, o ile tylko Ty z nich korzystasz albo stosujesz produkty jednorazowego użytku. 

Nie musisz też od razu kupować wszystkich dostępnych lakierów hybrydowych. Nie warto przesadzać z ich liczbą chociażby dlatego, że cechują się dość krótką przydatnością do użytku, która nierzadko wynosi zaledwie pół roku.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku?

Poniższa instrukcja robienia hybrydy krok po kroku przedstawia najbardziej podstawowy proces. Jeśli zależy Ci np. na przedłużeniu płytki lub zrobieniu efektownych wzorków na paznokciach, musisz dołożyć do niej dodatkowe kroki. O ile jednak satysfakcjonuje Cię prosta i efektowna stylizacja, postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami.

Opracuj płytkę paznokcia

Jeśli znajduje się na niej poprzednia stylizacja, ściągnij ją (poniżej opisujemy, jak to bezpiecznie zrobić). Skróć paznokcie i wypiłuj zgodnie z własnymi preferencjami.

Opracuj skórki

O ile nie sprawiają większych problemów, wystarczy je tylko delikatnie odsunąć patyczkiem z drzewa różanego. Mocno narastające skórki trzeba już wyciąć przy użyciu cążków.

Wygładź powierzchnię paznokcia

Sięgnij po blok polerski i delikatnie przetrzyj nim całą płytkę, aby ją zmatowić.

Odtłuść płytkę

Nasącz wacik bezpyłowy preparatem do odtłuszczania (np. Neess Cleaner Odtłuszczacz Do Paznokci 1 szt.). Zaczekaj aż wyschnie.

Zaaplikuj bazę

Powinna równomiernie pokrywać całą płytkę paznokcia wraz z wolnym brzegiem, czyli tym cienkim, ostrym zakończeniem, które wystaje poza opuszkę palca. Utwardź ją w lampie zgodnie z zaleceniami producenta. Zwykle trwa to od 30 sekund do 2 minut.

Nałóż lakier hybrydowy

Zaaplikuj na płytkę wybrany kolor. Upewnij się, że pokrywa ją w całości i znajduje się też na wolnym brzegu oraz maksymalnie blisko skórek. Lakier hybrydowy należy utwardzić w lampie, a jego aplikację powtórzyć aż do uzyskania satysfakcjonującego poziomu krycia. W tym momencie możesz też popuścić wodze fantazji i wykonać jakieś zdobienia.

Nanieś top

Nałóż cienką warstwę topu, a następnie utwardź go w lampie zgodnie z zaleceniami producenta. 

Wykończ stylizację

W tym momencie stylizacja jest już w zasadzie gotowa. Wystarczy tylko odtłuścić płytkę i ewentualnie zaaplikować olejek na skórki, jeśli tego wymagają. Trafnym wyborem będzie chociażby ten: Regital Olejek Do Skórek i Paznokci Trójfazowy 11 ml

Jak ściągnąć hybrydę krok po kroku?

W przypadku klasycznego lakieru do paznokci wystarczy tylko zastosować zmywacz, by usunąć kolor i móc przystąpić do malowania. Trwałość hybrydy wpływa jednak na to, że nie tak łatwo ją ściągnąć – w końcu o to chodzi w takiej stylizacji, by utrzymywała się jak najdłużej.

Zanim podpowiemy, jak ściągnąć paznokcie hybrydowe krok po kroku, musimy Cię ostrzec. Nie próbuj zrywać hybrydy na siłę ani skubać jej kawałek po kawałku. W ten sposób usuwasz bowiem nie tylko lakier, ale również cienką warstwę płytki paznokcia. Zmiany, w zależności od Twojej determinacji, mogą okazać się poważne i sięgnąć nawet macierzy paznokcia. To właśnie stąd biorą się mity o szkodliwości manicure hybrydowego. Jeśli będziesz go ściągać w ten sposób, na pewno okaże się to szkodliwe.

Jak to zrobić bezpiecznie? Wystarczy delikatnie zmatowić paznokcie blokiem polerskim, a następnie przykryć je wacikami nasączonymi acetonem. Już po kilku lub kilkunastu minutach stylizacja powinna sama odspoić się od płytki, nie pozostawiając po sobie ani śladu. Możesz od razu przystąpić do aplikacji kolejnej hybrydy.

share-icon Podziel się artykułem ze znajomymi
Jolanta  Woźniak
Jolanta Woźniak

Ukończyła studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Od lat związana jest z tematyką spółdzielczości mieszkaniowej i spraw z zakresu procedury cywilnej. Regularnie współpracuje z kancelariami notarialnymi. Pasjonatka nie tylko prawnych zagadnień, ale także naturalnych kosmetyków i naturalngo dbania o skórę...

Komentarze
chevron-down