młoda kobieta z rollerem do twarzy i kamienień gua shamłoda kobieta z rollerem do twarzy i kamienień gua sha
Aby masaż twarzy rollerem przyniósł efekty należy przestrzegać kilku prostych zasad / fot. shutterstock

2024-04-26

Marzysz o jędrnej i napiętej cerze oraz podkreślonej linii żuchwy i zarysowanych kościach policzkowych, niczym z pierwszych stron magazynów? Taki efekt możesz osiągnąć bez wychodzenia z domu, a wszystko to za sprawą masażu twarzy rollerem. Jak go wybrać, używać i jakich efektów można się spodziewać? Przedstawiamy tajniki masowania!

Masaż twarzy rollerem - jak go prawidłowo wykonać?

Roller do twarzy to narzędzie wykorzystywane do masażu twarzy, szyi i dekoltu, które kształtem przypomina wałek z dwóch stron zakończony obracającymi się kamieniami. 

Akcesorium to już od kilku wieków wykorzystywane jest przez Azjatki, jednak w ostatnim czasie zdobyło też ogromną popularność w pozostałych częściach świata. 

Szybko okazało się, że roller może w nieinwazyjny sposób wspomóc osiągnięcie efektu jędrnej i napiętej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Co więcej, regularny masaż twarzy rollerem wspomaga wyostrzenie jej rysów oraz kształtu i spowalnia procesy starzenia. 

Na podobnej zasadzie działa kamień gua sha, czyli kolejne, tradycyjne narzędzie do masowania. W jaki sposób używać tych akcesoriów? Rozwiewamy wątpliwości!

Roller do twarzy - jak używać?

Najpierw przygotuj twarz, używając odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Cera powinna być oczyszczona i osuszona. 

Zanim przejdziesz do masażu twarzy rollerem, pougniataj ją i poklepuj przez chwilę palcami. Następnie nałóż niewielką ilość serum lub olejku i rozpocznij masowanie. 

Powinno się ono odbywać równomiernie - najpierw dekolt, następnie szyja i żuchwa. Ruchy wykonuj od środka twarzy do zewnątrz i masuj zgodnie z przebiegiem mięśni, w kierunku węzłów chłonnych, kilkakrotnie w każdym miejscu. Cały masaż powinien trwać od 5 do 7 minut.

Jak wykonywać masaż gua sha?

Tak samo jak w przypadku rollera, przed rozpoczęciem masażu należy dokładnie umyć i oczyścić twarz. Niezbędne będzie też nałożenie olejku lub serum, które ułatwi masowanie i zapobiegnie podrażnieniom. 

Następnie rozmasowuj palcami szyję i okolice obojczyków i to właśnie tam rozpocznij masowanie kamieniem, powoli przemieszczając się ku górze. 

Obracaj kamień zgodnie z instrukcją, aby osiągnąć jak najlepsze efekty. Na każdej części twarzy należy wykonać około 10 ruchów, a cały masaż kamieniem gua sha powinien zająć od 7 do 15 minut.

Pamiętaj jednak o tym, że niezależnie od wybranego narzędzia, kluczowe dla osiągnięcia najlepszych efektów pozostaje regularne masowanie, przynajmniej 4 razy w tygodniu. 

Dopiero po pewnym czasie systematycznego stosowania będziesz mogła zaobserwować pierwsze zmiany.

roller do masażu twarzy z jadeitufot. shutterstock

Wybór idealnego rollera: różnice między materiałami

Oprócz samej techniki masowania ważny jest także wybór narzędzia. Jaki masażer do twarzy sprawdzi się najlepiej? Przedstawiamy Ci kamienie, z których wykonuje się akcesoria, oraz ich właściwości!

Różowy kwarc

Jest to popularny kamień, który najczęściej stosuje się jako element biżuterii lub różnego rodzaju ozdób. Posiada też pozytywny wpływ na skórę: 

  • wspiera regenerację komórek skóry, 
  • wzmacnia odporność organizmu, 
  • oczyszcza z toksyn,
  • poprawia krążenie krwi. 

Pomaga też leczyć problemy z zatokami, dlatego masaż gua sha z tego kamienia zaleca się wszystkim zmagającym się z przeziębieniem.

Jadeit

Drugim najczęściej wybieranym kamieniem jest jadeit, znany także jako kamień młodości. 

Wybierają go wszystkie kobiety, które pragną zachować młody wygląd twarzy i pozbyć się małych zmarszczek, jednocześnie zapobiegając powstawaniu kolejnych. Jak wpływa na skórę? 

Przede wszystkim poprawia jędrność i rozluźnia nerwy. Wspomaga też krążenie krwi, przy jednoczesnym zmniejszeniu widoczności naczynek. Masowanie jadeitem zaleca się także osobom zmagającym się z trądzikiem.

Tygrysie oko

Mimo że kamień ten rzadziej można znaleźć w sklepach, to ma równie dobre właściwości co jadeit i różowy kwarc. 

Tygrysie oko stosowane jest we wspomaganiu samoleczenia skóry, pomaga na ból, opuchliznę i cienie - szczególnie te, które pojawiają się pod oczami w wyniku długiego patrzenia w ekran.

Są to jedynie najpopularniejsze materiały wykorzystywane przy tworzeniu rollerów. Oprócz nich występują też masażery z ametystu, jaspisu dalmatyńskiego oraz kryształu górskiego.

roller do masażu twarzy z różowego kwarcufot. shutterstock

Masaż twarzy rollerem: rutyna pielęgnacyjna krok po kroku

Wykonywanie masażu twarzy stanowi cześć większej rutyny, jaką jest codzienna pielęgnacja twarzy

Oczyszczanie i demakijaż oraz masowanie są więc od siebie zależne, a tylko prawidłowe przejście przez wszystkie etapy może poskutkować realnymi zmianami. Jak wykonać pielęgnację krok po kroku?

Pielęgnacja na noc

Pielęgnacja wieczorna to przede wszystkim odpowiedni demakijaż i oczyszczanie, np. przy pomocy żelu. Zastosuj również tonik oraz, dwa razy w tygodniu, peeling. 

Na oczyszczoną twarz nałóż serum i rozprowadź je poprzez masaż rollerem. Na koniec nałóż krem odżywczy.

Pielęgnacja na dzień

Rano stawiaj na odpowiednie nawilżenie i ochronę. Rozpocznij pielęgnację od oczyszczenia twarzy delikatną pianką lub żelem, a następnie przemyj twarz tonikiem. 

Kolejny krok to serum - jego rozprowadzenie warto połączyć z masażem przy użyciu rollera lub kamienia gua sha. 

Na tak przygotowaną twarz najpierw nałóż nawilżający krem do twarzy, a następnie krem z SPF. Możesz też poszukać produktów, które posiadają właściwości ochronno-nawilżające w jednym.

Częste błędy podczas masażu twarzy rollerem. Jak ich unikać?

Jeśli zauważasz, że Twój masaż nie przynosi żadnych efektów, to jest wysoce prawdopodobne, że popełniasz jeden z błędów podczas masowania. Poznaj najczęstsze z nich.

Brak aktywacji węzłów chłonnych

Przed każdym masażem należy najpierw aktywować węzły chłonne. Jak to zrobić? 

Najlepiej przez kilka minut ugniatać i masować szyję oraz obojczyk dłońmi, co pozwoli pobudzić krążenie. 

Dopiero po około dwuminutowej rozgrzewce przychodzi czas na chwycenie za roller.

kobieta masuje twarz rolleremfot. shutterstock

Nieprawidłowa technika masażu

Brak efektów masowania może też być spowodowany nieodpowiednią techniką. 

Pamiętaj o tym, aby masować zawsze w tym samym kierunku, od środka do zewnątrz. 

Nie zapominaj też o tym, aby masaż przeprowadzać równomiernie po obu stronach twarzy.

Zbyt krótki masaż

Pośpiech z pewnością nie służy prawidłowemu masowaniu. 

Połącz masaż rollerem lub kamieniem gua sha ze swoją wieczorną bądź poranną rutyną - zarezerwuj ten czas dla siebie i pozwól sobie na kilka minut pełnego odprężenia.

Roller do twarzy: opinie i efekty regularnego stosowania

Pozostaje jeszcze jedna kwestia, bez wątpienia bardzo ważna dla wszystkich tych, których interesuje masaż twarzy - efekty. Czy regularne stosowanie rollera i kamienia gua sha może rzeczywiście odmienić wygląd? 

Jak pokazują opinie potwierdzone zdjęciami przed i po, masaż twarzy może zdziałać cuda. Czego można się spodziewać w wyniku regularnego stosowania akcesoriów?

Korzystanie z masażerów przede wszystkim wpływa na krążenie limfy, dzięki czemu skutecznie modeluje kształt twarzy.

Regularne stosowanie pozwala na zniwelowanie obrzęku i opuchlizny, a co za tym dzień, powrót do pięknie zarysowanego owalu twarzy oraz kości policzkowych. 

Cera zostaje pozbawiona małych zmarszczek, staje się napięta i jędrna. Masażer do twarzy w postaci kamienia skutecznie pomaga też pozbyć się drugiego podbródka

Stosując gua sha efekty systematycznego masowania są podobne do efektu zrzucenia zbędnych kilogramów!

share-icon Podziel się artykułem ze znajomymi
Marta Roszkowska
Marta Roszkowska

W naturze odnajduje nie tylko kojące widoki, feerie barw, bogactwo smaków i zapachów, czy dóbr wszelakich, ale przede wszystkim twórcze inspiracje. Skleja słowa i obrazy… pisząc, redagując, fotografując czy projektując. Od ponad 20 lat łączy obszary mediów tradycyjnych z nowymi, klasyczne dziennikarstwo z technologią. Obecnie z ogromną przyjemnością wykorzystuje swoje pasje i doświadczenie w pracy nad rozwojem internetowego wydania magazynu Natura...

Komentarze
chevron-down