Kobieta z płatkami pod oczamiKobieta z płatkami pod oczami
Na efekt działania płatków pod oczy wpływa nawet kierunek ich nakładania / fot. freepik

2024-06-24

Odkryj profesjonalne wskazówki i skuteczne techniki nakładania płatków pod oczy, które pomogą zredukować opuchliznę i zmarszczki. Dowiedz się, jak wybrać najlepsze produkty i zastosować je w domowym zaciszu, aby osiągnąć salonowe efekty. 

Płatki pod oczy stanowią niezbędny element pielęgnacji skóry dla wielu osób, a zwłaszcza dla tych, którzy chcą zadbać i poprawić kondycję skóry pod oczami. 

Skóra wokół oczu jest delikatna, bardzo cienka, podatna na alergie i wrażliwa na czynniki zewnętrzne, a więc wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Doskonale nadają się do tego płatki pod oczy

Są one produktem dostępnym w wielu drogeriach. Po to, by sprostać wymaganiom skóry pod oczami, płatki pod oczy występują w wielu formach, a także zawierają różne składniki aktywne, dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry.

Porównanie różnych rodzajów płatków pod oczy i ich zastosowań

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów płatków pod oczy dostosowanych do indywidualnych potrzeb skóry pod oczami. 

Istnieją płatki pod oczy, które mają działanie nawilżające, zmniejszające opuchliznę, wygładzające zmarszczki, a także takie, które rozjaśniają cienie pod oczami. 

Oto kilka przykładowych rodzajów płatków pod oczy wraz z ich zastosowaniem:

  • Hydrożelowe płatki pod oczy: mają działanie nawilżające, chłodzące, wygładzające, przeciwzmarszczkowe. Redukują cienie pod oczami i pomagają zmniejszyć opuchliznę. Najczęściej zawierają kwas hialuronowy, kolagen oraz inne składniki aktywne.
  • Kolagenowe płatki pod oczy: mają działanie nawilżające, ujędrniające, wygładzające, chłodzące. Zawierają kolagen odpowiadający za regenerację skóry pod oczami. Kolagen pod oczy zapobiega wysuszaniu się skóry pod oczami.
  • Płatki żelowe pod oczy: mają działanie nawilżające, chłodzące, kojące. Redukują zmarszczki pod oczami, a także odżywiają skórę. 

Alternatywą dla płatków pod oczy jednorazowego użytku są płatki pod oczy wielokrotnego użytku. Wielorazowe płatki pod oczy są bardziej ekologiczne, trwalsze, a także bardziej ekonomiczne w porównaniu do standardowych produktów. 

młoda dziewczyna z różowymi płatkami pod oczamifot. shutterstock

Jak prawidłowo nakładać płatki pod oczy? Poradnik krok po kroku

Jak nakładać płatki pod oczy? Sposób jest bardzo prosty. Kluczowym elementem jest aplikacja na odpowiednio oczyszczoną skórę, którą można umyć na przykład żelem lub pianką. 

Następnie należy dokładnie osuszyć twarz, np. jednorazowym ręczniczkiem. Po wyciągnięciu płatków z opakowania zdejmujemy z nich folię ochronną, a same płatki nakładamy pod oczami. 

Kształt płatków zdecydowanie ułatwia aplikację. Nakładanie zaczynamy od wewnętrznego kącika oka. Następnie upewniamy się, czy płatki dobrze przylegają do skóry pod oczami. Uważamy na to, by esencja z płatków nie dostała się do oczu.

Płatki pozostawiamy na skórze przez czas, jaki jest określony przez producenta. Informacja ta najczęściej znajduje się na opakowaniu. Po upłynięciu czasu płatki ściągamy, a pozostałą esencję delikatnie wmasowujemy lub wklepujemy w skórę opuszkami palców.

Aby osiągnąć najlepsze efekty, zaleca się stosowanie płatków pod oczy zgodnie z zaleceniami producenta.

Dlaczego warto stosować płatki pod oczy i jakich efektów można oczekiwać?

Stosowanie płatków pod oczy jest idealnym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji twarzy i korzystnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry. 

Płatki pod oczy mają działanie nawilżające, odżywiające, ujędrniające, odświeżające, a także zapobiegają przesuszaniu się okolicy pod oczami. 

Pomocne są one także w redukcji opuchlizny, która może być spowodowana brakiem snu czy zmęczeniem. Składniki aktywne zawarte w płatkach działają natychmiastowo. 

Płatki pod oczy używane są także po to, by pozbyć się cieni pod oczami. Mają one działanie chłodzące i odprężające.

Zaletą płatków pod oczy jest również ich łatwa i wygodna aplikacja. Mogą one wspomagać działanie innych kosmetyków, na przykład kremów pod oczy. 

Regularne stosowanie płatków pod oczy zgodnie z zaleceniami producenta jest w stanie przynieść oczekiwane rezultaty.

dziewczyna zdejmuje płatki spod oczufot. freepik

Najlepsze techniki nakładania płatków pod oczy dla maksymalnych rezultatów

W celu maksymalnego wykorzystania właściwości i zalet płatków pod oczy należy zwrócić uwagę na wskazówki i techniki ich nakładania. Oto kilka z nich:

  • Wybór odpowiednich płatków pod oczy: należy wybierać płatki pod oczy zgodnie z indywidualnymi potrzebami skóry pod oczami. Najlepsze płatki pod oczy nie powinny podrażniać i wywoływać reakcji alergicznej.
  • Higiena: płatki pod oczy nakładamy czystymi, wcześniej umytymi dłońmi.
  • Odpowiednie oczyszczenie twarzy: płatków nigdy nie nakładamy na skórę, która nie jest odpowiednio oczyszczona.
  • Prawidłowa aplikacja: prawidłowa aplikacja płatków pod oczy jest kluczowym elementem. Należy upewnić się, czy płatki zostały odpowiednio nałożone. Nakładając płatki, zaczynamy od wewnętrznego kącika oka.
  • Czas aplikacji: należy zwrócić uwagę na czas aplikacji płatków pod oczy, co pozwoli na prawidłowe działanie składników aktywnych.
  • Zdejmowanie płatków: płatki pod oczy należy zdejmować delikatnie, unikając szarpania, które może skutkować wystąpieniem podrażnień.
  • Rutyna pielęgnacyjna: w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów zaleca się stosowanie płatków pod oczy zgodnie z zaleceniami producenta.

Techniki te mogą być przydatne w celu osiągnięcia maksymalnych efektów stosowania płatków pod oczy. 

Częste błędy przy nakładaniu płatków pod oczy i jak ich unikać

Czasami płatki pod oczy nie przynoszą oczekiwanych efektów. Przyczyną tego mogą być błędy, jakie popełnia się podczas ich nakładania.

Bardzo ważnym elementem skutecznego działania płatków pod oczy jest prawidłowe oczyszczenie skóry przed ich nałożeniem. 

Błędem jest nakładanie płatków na skórę, która nie jest dobrze oczyszczona, na przykład na makijaż. Pozostałości makijażu lub zanieczyszczeń na twarzy mogą hamować działanie składników aktywnych obecnych w płatkach. 

Płatków pod oczy nie nakłada się również bardzo blisko linii rzęs, ponieważ może to, spowodować przedostanie się substancji aktywnych do oka.

Kolejnym, a także częstym błędem jest nieczytanie instrukcji, którą dołącza producent. Znajduje się tam na przykład informacja na temat czasu nałożenia płatków. 

Zbyt krótki czas może skutkować brakiem rezultatów, a zbyt długi, podrażnieniem. Warto zatem zawsze przed zastosowaniem danego produktu czytać dołączoną instrukcję i wskazówki producenta. 

Zbyt częste używanie płatków pod oczy jest także błędem. Należy pamiętać o tym, że częściej nie zawsze znaczy lepiej. 

Błędem jest również niewłaściwe przechowywanie. Płatki pod oczy wielokrotnego użytku zawsze trzymamy w szczelnie zamkniętym w pudełku. Zaleca się, aby przechowywać je w lodówce, a nie w ciepłym miejscu, ponieważ mogą stracić swoje właściwości. 

share-icon Podziel się artykułem ze znajomymi
Marta Roszkowska
Marta Roszkowska

W naturze odnajduje nie tylko kojące widoki, feerie barw, bogactwo smaków i zapachów, czy dóbr wszelakich, ale przede wszystkim twórcze inspiracje. Skleja słowa i obrazy… pisząc, redagując, fotografując czy projektując. Od ponad 20 lat łączy obszary mediów tradycyjnych z nowymi, klasyczne dziennikarstwo z technologią. Obecnie z ogromną przyjemnością wykorzystuje swoje pasje i doświadczenie w pracy nad rozwojem internetowego wydania magazynu Natura...

Komentarze
chevron-down