2024-12-02
W jesienno-zimowym sezonie powinniśmy wyjątkowo dbać o dłonie. W tym czasie są one szczególnie narażone na działanie niskich temperatur i suchego powietrza. Te czynniki sprawiają, że skóra szybko staje się sucha i matowa, co może prowadzić do pękania naskórka. Oto kilka sposobów, jak w prosty sposób zadbać o dłonie i przynieść im ulgę.
Składniki myjące kosmetyków do skóry dłoni
Przy wybieraniu kosmetyków do pielęgnacji dłoni, w tym produtków do mycia rąk kierujmy się ich składem. Wybierajmy kosmetyki, które zawierają substancje jak najmniej drażniące i takie, które pomogą nam dodatkowo nawilżyć skórę dłoni.
Unikajmy produktów z zawartością alkoholu. Zamiast ich używajmy takich kosmetyków, w składzie których znajduje się np. kwas hialuronowy lub olejki.
Kremy do skóry dłoni
W niekorzystnych warunkach pogodowych trzeba zadbać o nawilżenie, ponieważ skóra jest wtedy szczególnie narażona na utratę wilgoci.
Wybierajmy kremy do rąk z masłem shea, lanoliną czy olejem migdałowym, które dogłębnie odżywią skórę dłoni.
fot. shutterstock
Peeling na dłonie
Peeling ciała czy twarzy jest zabiegiem bardzo często wykonywanym w salonach lub zaciszu domowym.
Zaniedbywanie regularnego peelingu rąk niekorzystnie wpływa na wchłanianie się składników odżywczych, dlatego warto pamiętać o tym etapie pielęgnacji, bo przecież dłonie to nasza wizytówka.
Maski na dłonie
Jeśli chcemy jeszcze bardziej zregenerować skórę dłoni, warto sięgnąć po maski do rąk na noc, które pomogą nam w uzyskaniu zdrowej skóry dłoni podczas snu.
Jest to dobry sposób na odbudowanie bariery ochronnej.
Dieta dla skóry dłoni
Warto pamiętać, że najlepszym sposobem jest wieloetapowe podejście do pielęgnacji. Dla zdrowia skóry warto więc zadbać o składniki odżywcze dostarczane w diecie, takie jak witaminy A, E, C czy niezbędne kwasy tłuszczowe.
Jesienna i zimowa pogoda to wyzwanie dla skóry, zwłaszcza skóry dłoni, która jest wyjątkowo delikatna.
Warto więc o tym pamiętać i poświęcić czas na jej odpowiednią pielęgnację w tym okresie. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych skutków w postaci wysuszenia czy pękania naskórka.