Konturowanie twarzy stało się nieodzowną częścią nie tylko wieczorowego, ale także codziennego make-upu. Do jego wykonania potrzebujesz trzech kosmetyków, które perfekcyjnie wymodelują buzię. To bronzer, róż i rozświetlacz, które wspólnie potrafią zdziałać makijażowe cuda. Jeżeli wcześniej ograniczałaś się do tuszu do rzęs i odrobiny korektora, to przygotowaliśmy dla Ciebie miniprzewodnik po konturowaniu twarzy dla początkujących. Sprawdź, gdzie nakładać bronzer, róż i rozświetlacz, aby uzyskać efekt trójwymiarowości.
Dlaczego warto używać bronzera, różu i rozświetlacza?
Zanim podpowiemy Ci, gdzie nakładać róż, rozświetlacz i bronzer, przygotowaliśmy trzy powody, które przekonają Cię, że warto mieć je w swojej kosmetyczce. To makijażowe trio pozwala:
- zdefiniować rysy twarzy – bronzer wyszczupla optycznie buzię, podczas gdy rozświetlacz dodaje jej blasku i uwypukla wybrane partie,
- nadać skórze zdrowy koloryt – zarumienione policzki i muśnięta bronzerem skóra sprawiają, że twarz wygląda na bardziej wypoczętą i zdrowszą,
- efekt liftingu bez użycia skalpela – wystarczy wiedzieć, jak i gdzie nakładać bronzer, róż i rozświetlacz, aby podnieść policzki czy delikatnie unieść kąciki ust.
Podstawowe zasady konturowania twarzy: bronzer, róż i rozświetlacz
W przypadku konturowania twarzy dla początkujących najważniejsze jest dobranie odpowiednich kosmetyków. Przede wszystkim powinny pasować do Twojego odcienia skóry. Wybieraj bronzer ciemniejszy o dwa tony od karnacji, róż zbliżony kolorem do naturalnego rumieńca, podczas gdy rozświetlacz powinien być odrobinę jaśniejszy od Twojej cery.
Równie ważne jest dopasowanie sposobu konturowania do kształtu twarzy. Przykładowo ta kwadratowa wymaga złagodzenia rysów, podczas gdy posiadaczki okrągłej buzi powinny optycznie podkreślać linię żuchwy i kości policzkowe.
Nie zapomnij też o blendowaniu, które jest sekretem naturalnego efektu. To dzięki niemu nie musisz się martwić o nieestetyczne smugi, plamy i widoczne przejścia między skórą a bronzerem, rozświetlaczem i różem.
Gdzie nakładać bronzer dla naturalnego efektu?
Na początku warto sprawdzić, jak nakładać bronzer, aby uzyskać jak najnaturalniejszy efekt. Zasada jest prosta: kosmetyk brązujący należy aplikować na tych częściach twarzy, które chcesz podkreślić i przyciemnić, nadając im efekt opalenizny.
Gdzie w takim razie nakładać bronzer? Możesz użyć go do wymodelowania:
- Kości policzkowych – zacznij od ucha i przeciągnij bronzer w kierunku ust. Kosmetyk zapewni efekt cienia, dzięki któremu policzki będą wyglądać na pełniejsze.
- Boków nosa – świetny trik na optyczne wyszczuplenie, zwłaszcza w duecie z korektorem lub rozświetlaczem. Zacznij od delikatnego muśnięcia skóry po bokach (od czubka aż do miejsca między brwiami). A gdzie nakładać korektor? Między bronzerem. Po zblendowaniu nos będzie wyglądać na mniejszy i zgrabniejszy.
- Skroni – sprytny sposób na optyczne zmniejszenie czoła. Warto także przeciągnąć bronzer wzdłuż linii włosów.
- Żuchwy – aplikując kosmetyk brązujący przy linii szczęki, możesz ładnie ją zdefiniować i jednocześnie wyszczuplić optycznie twarz.
Jak prawidłowo aplikować róż na policzki?
Po bronzerze czas na róż do policzków. Jak prawidłowo go nakładać, aby uzyskać efekt naturalnych rumieńców? Zacznij od uśmiechnięcia się. Dzięki temu łatwo zlokalizujesz wypukłe części twarzy. To właśnie je należy musnąć różem w kamieniu, kremie czy płynie.
Nałóż odrobinę różu na policzki, wykonując okrężne ruchy. Zacznij od wypukłej części, a następnie przeciągnij pigment w kierunku skroni. Upewnij się, że formuła jest dobre zblendowana.
Wskazówka: Śmiało wykorzystaj róż do policzków na inne sposoby. Muśnij nim czubek nosa albo użyj go zamiast cieni do powiek.
Techniki nakładania rozświetlacza dla promiennej cery
Gdy nałożysz już bronzer i róż, czas na ostatni kosmetyk będący kropką nad i w świecie konturowania twarzy. Jak używać rozświetlacza? W celu uzyskania trójwymiarowego efektu należy aplikować połyskującą formułę w miejscach najbardziej wysuniętych do przodu.
Gdzie nakładać rozświetlacz? Używaj go na szczycie kości policzkowych i grzbiecie nosa. Równie dobrym pomysłem jest aplikowanie odrobiny kosmetyku pod łukami brwiowymi i w wewnętrznych kącikach oczu. A może chcesz dodać ustom pełności? Nie musisz umawiać się do lekarza medycyny estetycznej. Wystarczy, że będziesz wiedzieć, jak nakładać rozświetlacz, aby je uwydatnić. Idealnym miejscem jest łuk kupidyna.
Jakie narzędzia stosować do aplikacji bronzera, różu i rozświetlacza?
Skoro wiesz już, gdzie nakładać bronzer, róż i rozświetlacz, czas na ostatnią lekcję z konturowania twarzy dla początkujących. Mowa oczywiście o narzędziach, które przydadzą się w trakcie modelowania buzi. Najlepiej sprawdzą się dwa rodzaje akcesoriów do makijażu – pędzle i gąbki.
Zacznijmy od pędzli, bo każdy z kosmetyków do konturowania twarzy wymaga użycia innego rodzaju akcesorium.
- Pędzel do bronzera – do precyzyjnej aplikacji przyda się ten o skośnie ściętym włosiu. Dobrze, aby był średniej wielkości. Z kolei do zblendowania bronzera warto zaopatrzyć się w puchaty pędzel w kształcie kulki. Jego końcówka sprawi, że przejścia między kosmetykami będą płynne i naturalne.
- Pędzel do różu – najlepszym wyborem jest ten średniej wielkości i z zaokrągloną końcówką. Inną opcją jest pędzel o ściętym kształcie (ten, którego używasz do bronzera).
- Pędzel do rozświetlacza – wybierz mniejsze akcesorium, najlepiej w kształcie wachlarza (fan brush) lub płomienia. Dzięki temu z łatwością nałożysz rozświetlający kosmetyk na najważniejsze partie twarzy.
Zamiast pędzli wolisz gąbeczkę? Beauty blender sprawdzi się w szczególności w trakcie konturowania twarzy na mokro, ułatwiając zblendowanie kosmetyków i pomagając w uzyskaniu naturalnego efektu.
Chociaż nauka konturowania twarzy może wymagać trochę praktyki, to efekty makijażu są zdecydowanie warte zachodu. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest nie tylko dobór odpowiednich produktów, ale także technika, czyli to, jak nakładasz bronzer, róż i rozświetlacz oraz gdzie je aplikujesz. Na szczęście wystarczy odrobina treningu, a już wkrótce opanujesz sztukę konturowania twarzy do perfekcji.