DOŁĄCZ DO NAS!

Wspólnie zadbajmy o edukację ekologiczną dzieci i młodzieży
Dzwonek na kolejną Lekcję Nieśmiecenia!

Za nami już trzy edycje Lekcji Nieśmiecenia - i właśnie przygotowujemy się do kolejnej! Będzie to kreatywne wyzwanie dla szkół, przedszkoli, młodzieżowych ośrodków wychowawczych orazinnych placówek oświatowych. Cel: zrealizować kampanię promującą ideę nieśmiecenia w naturze. Ambitny, ale inspirujący do pomysłowości i grupowej współpracy w słusznej sprawie. Być może najsłuszniejszej ze spraw.

IV edycja Lekcji Nieśmiecenia skierowana jest do uczniów, wychowanków, nauczycieli, opiekunów i wychowawców. Zgłaszana do konkursu kampania powinna być oparta o materiały edukacyjne z wszystkich edycji Lekcji Nieśmiecenia. Zadaniem grup jest przygotowanie plakatów, ulotek, haseł, filmów I wszelkich innych materiałów wspierających kampanię. Na ich podstawie koordynator przygotowuje scenariusz kampanii, wraz z dokumentacją materiałów powstałych dla niej: zdjęć, nagrań i skanów.

20 zwycięskich placówek otrzyma nagrodę główną: stację do nauki selektywnej zbiórki odpadów. Trzy najciekawsze propozycje otrzymają granty w wysokości 3000, 2000 i 1000 złotych. Jedna placówka zostanie wyróżniona tytułem Ambasadora Nieśmiecenia, o ile spełni wymóg: udział we wrześniowej Akcji Sprzątania Świata.

Oprócz nagród głównych, 100 placówek, które jako pierwsze zgłoszą się do konkursu, otrzyma Niezbędniki Wolontariusza Naszej Ziemi! W ich skład wchodzą rękawiczki, worki, koszulka Akcji Sprzątanie Świata i flaga sztabowa.