Moim celem nie jest hasło „lifting bez skalpela" i przywrócenie harmonii w ciele. I to mi daje Kobido – mówi Roma Szafarek, która od kilkunastu lat pracuje z twarzą i obszarem głowy. Masuje w technikach: Kobido, Zoga Face Integration, stosuje masaż transbukalny, ajurwedyjski masaż głowy oraz masaż brzucha. W pracy łączy wiedzę z zakresu akupresury oraz aromaterapii, jest autorką wideowarsztatów Self-Kobido, współautorką e-booka dla masażystów „Magic Book”. Prowadzi szkolenia i warsztaty Face & Body łączące jogę z masażem twarzy. 

Stres i zmęczenie, co odbija się na skórze, która z biegiem lat wymaga większej pielęgnacji. Pojawiają się stany zapalne, nadmierne wysuszenie skóry lub wzmożona produkcja sebum. Cera staje się szara, twarz pokrywa więcej zmarszczek. Można to ukryć pod makijażem, jednak problem stanu skóry nadal pozostaje nierozwiązany…

Chcesz poczuć moc rytuału doświadczanego od XV wieku przez japońską rodzinę cesarską? Zależy Ci na tym, by odzyskać haromonię w ciele? Czy chcesz poczuć, jak z Twojej twarzy znika wszelkie napięcie i rysy stają się bardziej miękkie? Jeśli tak - postaw na Kobido, masaż, który działa nie tylko na głębokie warstwy mięśni twarzy, pozwalając na dotlenienie skóry i poprawę krążenia, przez co odmładza i upiększa - ale który dotyka też naszych emocji, uwalniając umysł od tego, co już nam nie służy.

Z rozmowy z Romą Szafarek dowiesz się m.in.:

  • co poza samą techniką jest istotne w masażu kobido
  • na czym polega ten rytuał i z jakich etapów się składa
  • w jaki sposób wewnętrzna równowaga masażysty wpływa na przebieg rytuału
  • jakie są przeciwskazania do masażu 

Premiera podcastu odbyła się w grudniu 2023 roku. Zapraszam do słuchania!

Podcast „Stawiam na naturę" 
Podcast powstał w 2022 roku przy współpracy Klubu Natura. Inspiracją była potrzeba stworzenia miejsca, w którym słuchacze będą mogli odnaleźć to, co tak trudno spotkać we współczesnych przekazach: autentyczność, bezkompromisowość opinii i dużą dawkę praktycznej wiedzy o tym, jak żyć świadomie i jak tworzyć rzeczywistość, w której liczy się nie tylko pojęcie mieć, ale przede wszystkim być. W podcaście znaleźć można wskazówki na temat tego jak dokonywać świadomych wyborów konsumenckich, mając na uwadze troskę o naszą planetę i jej zasoby, a także nasz dobrostan. Podcast to wywiady z inspirującymi ludźmi świata ekologii, psychologii, dietetyki, zrównoważonego rozwoju itd.Jeśli kochasz naturę, odnajdujesz w niej inspiracje i ukojenie - ten podcast jest dla Ciebie!
Autorką ilustracji do podcastów „Stawiam na naturę" jest Aleksandra Brich.

 

share-icon Podziel się artykułem ze znajomymi
Anna Strumińska
Anna Strumińska

Pasjonatka najnowszych technologii, e-commerce, marketingu cyfrowego, zwolenniczka inkluzji w miejscu pracy. Specjalizuje się w budowaniu i pielęgnowaniu długoterminowych partnerstw biznesowych. Bliskie jej myśleniu są słowa: „Różnorodność otwiera ludzką wyobraźnię na to, co możliwe” (Raphael Bostic)...

Komentarze
chevron-down