AGRECOL AGRECOL 100DNI DO IGLAKOW 3 KG

100 dni nawóz do iglaków to nawóz w postaci granulowanej z makro- i mikroskładnikami o szybkim, a jednocześnie długotrwałym działaniu. Przeznaczony do nawożenia ,roślin iglastych oraz innych drzew i krzewów. Polecany również do stosowania w wymagających uprawach liściastych roślin ozdobnych. Nawóz doskonale sprawdza się także do zasilania bardzo często przycinanych ,żywopłotów, ponieważ zapewnia im szybką regenerację. Stopniowo uwalniane składniki pokarmowe zmniejszają ryzyko przenawożenia.

 ,

Nawozy 100 dni wyróżnia wydłużone w czasie uwalnianie składników pokarmowych, które trwa aż 100 dni. Dzięki specjalnie opracowanej recepturze nawóz można używać znacznie rzadziej – tylko 1 do 2 razy w sezonie. Uwalnianie zawartych w granulacie składników odżywczych regulowane jest przez naturalne czynniki środowiska, takie jak wilgotność i temperatura. Rozsypany na glebę i wymieszany z wierzchnią warstwą podłoża, nawóz chłonie wilgoć i ulega powolnemu rozpuszczeniu. Uwolnione równomiernie i w odpowiedniej proporcji składniki odżywcze, przedostają się do porośniętej przez korzenie roślin warstwy gleby.

 ,

Sposób stosowania

Rośliny nawozić od marca do lipca, w odstępach co 100 dni (ponad 3 miesięcy). Jeżeli pierwsze nawożenie wykonujemy w marcu to kolejne nawożenie powinniśmy wykonać w czerwcu. Natomiast wykonując pierwsze nawożenie w maju-czerwcu wystarczy jednokrotnie zastosować nawóz. W lipcu zalecane jest użycie połowy zalecanej dawki. Nawóz można stosować zarówno podczas sadzenia, jak i pod istniejące już nasadzenia.

 ,

Przygotowanie stanowiska pod nowe nasadzenia: ,Podczas sadzenia wykopać dołek i wymieszać nawóz z podłożem do sadzenia, a następnie posadzić roślinę. W zależności od wielkości roślin, stosować podczas sadzenia w następujących dawkach:

  • drzewko lub krzew do wysokości 40 cm – 10-20 g,
  • drzewko lub krzew o wysokości 40-100 cm – 20-30 g,
  • drzewko lub krzew o wysokości ponad 1 m – 40-50 g,

 ,

Drzewa i krzewy już rosnące: Rozsypać nawóz wokół roślin i w miarę możliwości wymieszać z wierzchnią warstwą gleby. Po zastosowaniu roślinę obficie podlać. ,W zależności od wielkości roślin, stosować w następujących dawkach:

  • krzewy niskie (do wysokości 1m) – 50 g na roślinę,
  • krzewy wysokie (powyżej wysokości 1m) – 70 g na roślinę,
  • drzewa – 60 g na każdy jeden metr wysokości drzewa,
  • rośliny rosnące w grupach – 50-70 g na m2,
  • żywopłoty ,(do wysokości 1m) – 40 g na m b.,
  • żywopłoty ,(powyżej wysokości 1m) – ,60 g na m b.

 ,

Jedna garść to około 30-40 g nawozu. Nie należy przekraczać zalecanych dawek nawozu.

Przetwarzanie...